Müşteri Hizmetleri 0322 50 50 050
sistem@sistememlak.biz
Yönetici Girişi

Yönetici Girişi

Değerli sistememlak.com.tr Ziyaretçileri

Tapu da karşılıklı imzalar & ödeme

    Konut alım işlemlerinizin nihayi aşaması tapu da karşılıklı imzalar atılması ve alım satım işlem bedelinin satıcıya ödenmesi ile gerçekleşecek olan kısımdır. Tavsiyemiz nakit veya banka kredi olacak alınklarınızın her ikisinede alıcı ve satıcı güvenliği için bankanız aracılığı ile bankanız tarafından direk satıcının veya resmi vekilinin adına düzenlenmiş banka blok çeki ile bu işlemi gerçekleştirmenizdir. Alıcıda ki banka blok çeki tapu memurunun  imzası sırasında sartıcıya " Alıcıdan paranızın tamamını aldınız mı?" Sorusu ile birlikte satıcı tarafından incelenip teyit ederek alınız.

    Satıcı alıcıdan veya kredili satışlarda banka yetkilisinden aldığı bloke çekte; İlgili banka Amblemini & Kaşesini, üzerinde ki kendi isim soyismi nin ve alması gerken ödemenin rakam ve yazıyla doğru ve tahrifatsız olarak yazılmış olduğuna nihayi imzasından önce mutlaka inceleyerek teyit etmelidir. Sisteminde anlamsız ve kabul edilemez bir uygulamadır. Eğer yüklü miktarda nakit ile tapuya gelmeniz ve imza atmanız isteniyorsa, her zaman için gerek konut alıcısı gerek konut satıcısı olarak en üst düzeyde şüpheci olunuz. Banka bloke çeki gibi mevcutta en güvenilir metod ile parasını almak istemeyen ödeme kabul etmeyen bir satıcıyı her zaman şüphe ile karşılayın ve mutlaka risk aldığınız bilinçinde olunuz.

     Banka bloke çeki alıcıda satıcıda olsa sahte, eksik sayılmış & çalınma riski olan paraya karşı en üst düzeyde korur. Dolandırılmanızı (Paranın takip kolaylığı tahsilat ta banka güvenlik kameraları vs. olacağından) zorlaştırır. Her iki tartaf içinde kesinlikle en güvenli alım-satım işlem metodudur. Şahıs çeki aynı güvencede değildir. Risk taşır ve her ne sebep ile olursa olsun kesinlikle tavsiye olunmaz.

   Konut satıcısı : Tapu alım satım işlem günün sabahı veya bir gün öncesi banka blok çekini düzenlemiş ilgili banka şubesi ile sabit banka telefon hattı üzerinden veya şubeye uğrayarak irtibat kurmalı, böyle bir bloke çekin kendi adına düzenlendiğini ilgili süpervisör veya müşteri temsilcisinden bizzat kendi teyit etmelidir. Ayrıca aynı gün parayı nakit olarak çekmek istiyorsa öğlenden sonra yada bir sonra ki gün banka tasrafından hazırlanması için talimat bırakmalıdır.

 NOT : Banka bloke çeki ile gerçekleştirilecek alım satım işleminde ki tapu beyan değeriniz gerçek alım satım işlem fiyatınız olabilir.

Değerli sistememlak.biz Ziyaretçileri günümüzde ciddi oranlarda maliyetlere / borçlanmalara varan konut gayrimenkul ürünlere yatırım yaparken yukarıda ki ana kriterler ve her türlü baz senaryo öncelikli olarak üzerinde durulması ve araştırılması gereken başlıklardır.

   SİSTEM EMLAK olarak bu tespitleriniz sırasında bir uzmandan danışmanlık yardımı almanız ve bu ön araştırmanız sırasında yapılan, tüm tespitlerin, olasık, olabilite ve beklentilerinden ziyade (Örnek; Binanın yerine yenisinin yapılması için bir mütahhit ile anlaşılmak üzere olduğu, çok yakınına AVM açılacağı veya aynı binada bir üst kat ın geçen ay/yıl falanca fiyata satıldığı&kiraya verildiği vs.) doğru, şeffaf bilgiye dayalı veriler olmasına önem gösteriniz. Değerlendirmeniz sırasında mutlaka bilgi kaynağınızı araştırıp, birden fazla kaynak üzerinden araştırma, analiz & fiyatlama yapınız ve manupulatif & spekulatif olabileceğini düşünün. (...)